O Amp futbolu

Amp Futbol to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, odmiana piłki nożnej, uprawiana w ponad 60 krajach na całym świecie przez sportowców po jednostronnej amputacji ręki lub nogi lub z wadami wrodzonymi kończyn. Dyscyplina „narodziła się” w 1980 r. w USA, a w Polsce pierwszy trening ampfutbolowy odbył się w Warszawie w październiku 2011 r., w którym brał udział nasz kapitan Andrzej Szczęsny. Zawodników w polu jest 6, poruszają się o kulach na boisku o wymiarach 60 m x 40 m. Bramkarze bronią tylko jedną ręką i nie mogą opuścić pola karnego ⚽.

Pierwszy trening amp futbolu w Polsce. Warszawa, październik 2011 r.

PZU Amp Futbol Ekstraklasa jest uznawana za jedną z najmocniejszych lig w Europie, a reprezentanci Polski są brązowymi medalistami mistrzostw Europy z 2017 roku i 2021 roku, a także 7. ekipą mistrzostw świata z 2018 roku 💪

Stal Rzeszów Amp Futbol to pierwszy na Podkarpaciu klub w tej dyscyplinie. Sekcja powstała w czerwcu 2021 r. by aktywizować poprzez sport środowisko osób z niepełnosprawnościami i je integrować, by pomóc osobom z regionu w realizacji swoich pasji, a także aby budować świadomość społeczną dotyczącą relacji z takimi osobami. Obecnie drużyna składa się z zawodników z różnych regionów naszego województwa, m.in. z okolic Krosna, Sanoka, Łańcuta, Rzeszowa, Nowej Dęby, a także Lubaczowa. W 2022 r. klub Stal Rzeszów Amp Futbol debiutował w rozgrywkach PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

🙋‍♂️ Do drużyny dołączyć może każdy – zarówno dorośli, jak i dzieci – wszyscy, którzy chcą rozwijać swoją piłkarską pasję, poznać nowych ludzi oraz rehabilitować się w ten sposób.

Zgłoszenie można wysłać mailowo na adres: 📧 amp@stalrzeszow.pl lub telefonicznie pod numerem: 📱 791863399.

Wszystkie chętne osoby z niepełnosprawnością po jednostronnej amputacji lub z wadą kończyny górnej bądź dolnej zapraszamy do zgłaszania się do nowopowstałej sekcji ⚽💙