Wszystkie aktualności

Wisła Kraków wygrywa turniej towarzyski w Rzeszowie

poniedziałek, 29/01/2024

Zakończył się niesamowity turniej Amp Futbolu w Świlczy, który był rozgrywany w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do rywalizacji stanęły drużyny Wisła Kraków, Pokrova Lwów, Śląsk Wrocław oraz gospodarz turnieju Stal Rzeszów.

Wisła Kraków, aktualny mistrz Polski, triumfowała, zdobywając kolejne zwycięstwo podczas tej niezwykle emocjonującej rywalizacji, pomimo licznych absencji w składzie gracze Wisły zaprezentowali się wspaniale, tracąc tylko jedną bramkę przez cały turniej. Bramkę, którą strzelił debiutujący w Stali Rzeszów Daniel Uberman.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Pokrova Lwów, zaskakując swoim debiutem w tych rozgrywkach. To pierwszy klub na Ukrainie, w którego szeregach występują weterani wojenni. Pokrova już od marca przystąpi do rozgrywek PZU Amp Futbol Ekstraklasy, zapowiadając się jako poważny konkurent liczący się w grze.
Trzecie miejsce przypadło drużynie Śląska Wrocław. Mimo braku kilku kluczowych zawodników, wrocławianie pokazali się z dobrej strony prezentując wysoki poziom gry.
Rzeszowska Stal, będąca gospodarzem turnieju, zajęła ostatnie miejsce, jednak nasz trener Kacper Gajdek podkreślał gościnność i zdobyte doświadczenia przed zbliżającym się startem PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Stal Rzeszów-Wisła Kraków 1:3
Śląsk Wrocław-Pokrova Lwów 1:1
Stal Rzeszów-Śląsk Wrocław 0:2
Wisła Kraków-Pokrova Lwów 3:0
Pokrova Lwów-Stal Rzeszów 1:0
Śląsk Wrocław-Wisła Kraków 0:5

Turniej zorganizowany we współpracy i dzięki wsparciu Rzeszów – stolica innowacji
Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocjonujące turnieje w sezonie 2024.

fot. Robert Skalski

Najnowsze aktualności